Napisz do nas

Kontakt całodobowy:

Detoks alkoholowy i narkotykowy - Warszawa

Nasze usługi zapewniają pomoc w przypadku odtruwania od alkoholu oraz narkotyków. Leczenie uzależnień w początkowym etapie wymaga przede wszystkim odstawienia używki. Z uwagi na długotrwałe przyjmowanie substancji uzależniających ich odstawienie wywołuje skutki uboczne, które określa się mianem zespołu odstawienia. Stan przejawia się dolegliwościami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi:

- problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego (biegunka, wymioty)
- złe samopoczucie, drażliwość
- poczucie lęku, obawy
- omamy, majaczenie
- myśli samobójcze, stany depresyjne

Wymienione powyżej symptomy są bardzo niebezpieczne i niekiedy mogą prowadzić do dramatycznych decyzji. Z powodu powagi tego stanu, osoba chora musi mieć zagwarantowaną stałą opiekę medyczną, szczególnie w czasie pierwszych dni odtruwania od alkoholu lub po narkotykach. W tym trudnym okresie, obok profesjonalnej opieki medycznej, bardzo ważna jest również pomoc terapeuty. Osoby, które chcą rozpocząć leczenie muszą mieć na uwadze, że powrót do stanu „trzeźwości” nie jest możliwy bez udziału innych osób, a samodzielne próby leczenia nie przyniosą trwałych rezultatów.

Specjalizujemy się w leczeniu uzależnień, w tym detoksie alkoholowym oraz narkotykowym. Naszym pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę oraz pomoc podczas detoksu w Warszawie.
Wielu pacjentom oraz ich rodzinie zależy na jak najszybszym powrocie do zdrowia – to oczywiste. W podobnych przypadkach nie należy jednak działać zbyt pochopnie, ponieważ możemy narazić siebie i bliskich na niechciane skutki uboczne lub zniweczenie całego wysiłku włożonego w leczenie.

Przeprowadzamy w Warszawie detoks narkotykowy i alkoholowy z zachowaniem wszystkich należnych środków ostrożności. Przede wszystkim należy ustalić dokładny okres odtruwania organizmu. Bierze się pod uwagę czas trwania w chorobie, poziom toksyczności organizmu i wszelkie inne czynniki, które mogą wpłynąć na proces (jak na przykład inne choroby). NFZ przyjęło kryterium trwania detoksu na przynajmniej 7 do 10 dni, ale należy to ustalać za każdym razem indywidualnie. W takim przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Skuteczność odtruwania zależy od szeregu czynników, które uwzględnia się przy rozpoczynaniu procesu. W pierwszej kolejności należy ustalić poziom wyniszczenia organizmu oraz prześledzić historię chorób, w tym również tej alkoholowej. Na działanie detoksu alkoholowego wpływa m.in. jakość trunków, które spożywał chory, a także czas trwania samej dolegliwości. Aby móc rozpocząć prowadzony przez nas detoks w Warszawie i, aby regeneracja była bezpieczna i stosunkowo krótkotrwała, trzeba dokładnie zapoznać się z tymi danymi.

Warto pamiętać, że podłączenie kroplówki nie sprawi, że organizm całkowicie pozbędzie się alkoholu. Niesie to za sobą niebezpieczeństwo łączenia alkoholu z lekami i wywołanie reakcji chemicznej. Dlatego tak ważne jest, aby detoks alkoholowy w Warszawie przebiegał pod ścisłą opieką. Należy dokładnie monitorować stan pacjenta, aby w porę zareagować na wszelkie odstępstwa od normy. Nasi pracownicy podchodzą do tego z wyjątkową szczegółowością.

Jak przebiega prowadzony przez Alkater detoks w Warszawie? 

Odtrucia narkotykowe i alkoholowe prowadzone przez nas w Warszawie opierają się przede wszystkim na odstawieniu substancji uzależniającej, która zostaje usunięta z krwiobiegu poprzez przetoczenie płynów infuzyjnych (kroplówka). W czasie detoksu pacjent przyjmuje preparaty i leki, które redukują bądź całkowicie eliminują przykre objawy zespołu odstawienia substancji. Wpływają również na regenerację organizmu.

Zabieg pozwala na przerwanie ciągu, co stanowi nieodzowny element do podjęcia dalszej terapii. Odtruwanie alkoholowe w Warszawie stanowi pierwszy, ale też najważniejszy krok na drodze do skutecznej walki z chorobą. Detoksykacja wpływa także na poprawę kondycji pacjenta, który może samodzielnie i normalnie funkcjonować. Wprawdzie nie jest to leczenie uzależnienia, ale stanowi podstawę do jego rozpoczęcia. Zapewnia możliwie najlepsze warunki, doraźnie poprawiając stan zdrowia i samopoczucie pacjenta.

Czy jednak detoks alkoholowy w Warszawie jest bezpieczną metodą odtruwania organizmu? Ilość czasu konieczna na przeprowadzenie pełnego odtrucia oraz dobór formy zależne są od rodzaju substancji uzależniającej i poziomu zatrucia organizmu. Duże znaczenie ma także ogólny stan zdrowia oraz długość przyjmowania używek.
Wszystkie zabiegi odtruwania w Warszawie wykonywane są w domu pacjenta.

Do naszych zadań należy również łagodzenie wszelkich nieprzyjemnych dla leczonego objawów zespołu abstynencyjnego. Warszawa ma bardzo powszechny dostęp do środków uspokajających czy nasennych, które wykorzystujemy po to, by detoks przebiegał w możliwie najmniej uciążliwy dla leczonego sposób.

Odtruwanie alkoholowe

Polega na wyeliminowaniu skutków ubocznych powstałych na skutek odstawienia środka uzależniającego. W czasie picia organizm zostaje pozbawiony mikroelementów (sód, potas, magnez) oraz witamin z grupy B. Podczas tego procesu dochodzi do gromadzenia się związków toksycznych w organizmie. Dochodzi również do uszkodzenia wielu układów (pokarmowego, krążenia, nerwowego). Dlatego też leczenie polega na wypłukaniu związków toksycznych, uzupełnieniu mikroelementów, podaniu środków uspokajających i nasennych oraz innych środków wspomagających w chorobach somatycznych. Stosowane jest również leczenie objawowe.

Uzależnienie alkoholowe to choroba, zagrażająca zdrowiu, a także życiu. Jej skutki dotykają nie tylko osoby chore, ale także całe otoczenie, w szczególności rodzinę. Bez względu na stopnień zaawansowania oraz tempo rozwoju konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą w celu dowiedzenia się jak wygląda odtruwanie alkoholowe. Warszawa jako siedziba naszej firmy może liczyć na naszą pomoc.

Zasadniczo w większości przypadków podstawą do rozpoczęcia procesu leczenia alkoholizmu jest poddanie się procesowi odtruwania poalkoholowego. W tym czasie zostają usunięte toksyczne związki, które w czasie nadużywania napojów wyskokowych zostały zgromadzone i odłożone w dużych ilościach w organizmie. Pomocne w tym okresie jest także stosowanie diety oraz zażywanie wypoczynku. Dzięki temu pacjent czuje się lepiej, pod względem fizycznym oraz psychicznym, a odtruwanie alkoholowe ma łagodniejszy przebieg.

Detoks alkoholowy

Detoksykacja po nadmiernym spożywaniu alkoholu jest pomocna przy terapii uzależnień, ale jej nie zastępuje. Po oczyszczeniu ciała z toksyn należy przystąpić do leczenia psychiki oraz umysłu. Odpowiednio dobrana psychoterapia umożliwia usunięcie skutków choroby w wymiarze psychicznym oraz emocjonalnym. Oznacza to, że nie wystarczy przejść przez odtruwanie alkoholowe. Warszawa jest miastem, gdzie nasze centrum leczenia uzależnień zapewni kompleksową opiekę wszystkim pacjentom.

Połączenie jednocześnie kilku rodzajów leczenia daje pożądane skutki. Detox, leczenie farmakologiczne oraz psychoterapia pozwalają wrócić do normalnego życia i społecznego funkcjonowania. W naszym ośrodku w Warszawie proponujemy pomoc, opierającą się na przeprowadzeniu pacjenta bezpiecznie przez proces odtruwania poalkoholowego. Umożliwiamy także wszywanie esperalu. Zapewniamy dostęp do pomocy psychoterapeuty, który opracowuje kurację zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz wymaganiami.

Korzyści wynikające z odtruwania poalkoholowego

Zatrucie alkoholem niesie za sobą szereg nieprzyjemnych skutków dla osoby spożywającej trunki, ale trzeba też pamiętać, że oddziałuje także na ludzi z bliskiego otoczenia. Dlatego decyzja o detoksykacji organizmu wpływa tak samo na chorego, jak i na rodzinę czy znajomych, a także na całe życie towarzyskie i pracownicze.

Odtruwanie poalkoholowe w Warszawie pozwala załagodzić większość niepożądanych i czasem bolesnych objawów fizycznych pojawiających się przy przechodzeniu ze stanu upojenia do stanu trzeźwości. To proces niezwykle rozciągnięty w czasie. Narażenie organizmu na długotrwałe działanie używek niesie za sobą takie niebezpieczne symptomy jak problem w funkcjonowaniu układu pokarmowego czy krwionośnego, a nawet zaburzenia pracy serca. Prowadzone przez nas odtruwanie poalkoholowe w Warszawie, które prowadzimy głównie w Warszawie i okolicach, pozwala też na złagodzenie ewentualnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia nastroju, depresja, nagłe lęki i bezsenność mogą spowodować powrót do alkoholu tylko po to, aby przerwać dyskomfort psychiczny. Stosowane przez nas leki uzupełniające kurację pomogą znacznie lepiej przejść przez proces odtruwania alkoholowego.

Trzeba jednak pamiętać, że oczyszczenie organizmu, choć jest trudnym procesem, niesie za sobą wiele korzyści, które trudno zignorować. Przede wszystkim przygotowuje pacjenta do dalszej terapii. Odtruwanie poalkoholowe przywraca równowagę w organizmie, regeneruje uszkodzone narządy wewnętrzne i wypłukuje ciało z działających w nim toksyn. Ponadto podawane bezpośrednio dawki witamin uodparniają i wzmacniają pacjenta. Dzięki temu będzie on przygotowany na dalszą terapię, która ma na celu nie tylko doprowadzić chorego do normalnego funkcjonowania, ale też pomóc w samodzielnym radzeniu sobie podczas kuracji. Odtruwanie alkoholowe poprawa samopoczucie i przywraca wiarę we własną wartość, co jest ważnym krokiem w regeneracji i podjęciu decyzji o dalszym leczeniu. Korzystamy przy tym z najlepszych dostępnych w Warszawie środków zalecanych przez specjalistów.

Detoks - Kokaina

Narkotyki należą do środków bardzo silnie uzależniających, jednym z nich jest kokaina. Czas jej działania zależy od wielkości przyjętej dawki. Podanie przez błony śluzowe powoduje najbardziej odczuwalne działanie narkotyku. Działanie narkotyku jest stosunkowo krótkotrwałe: trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Substancja utrzymuje się w organizmie przez 3-4 dni.

Oferujemy Państwu terapię polegającą na detoksie narkotykowym w Warszawie, w początkowym okresie opierającą się na odtruwaniu od narkotyków, w późniejszym okresie – na uczestniczeniu w psychoterapii. Naszym pacjentom zapewniamy stały dostęp do usług pielęgniarskich, a także pomoc lekarzy i terapeutów. Leczeniem uzależnień zajmujemy się na terenie Warszawy i w promieniu 100 kilometrów od niej.

Detoks - Heroina

Uzależnienie fizyczne i psychiczne. Leczenie objawów fizycznych uzależnienia (bóle i skurcze mięśni, bóle kości) Podawanie środków przeciwbólowych. Opiaty w organizmie utrzymują się do 14 dni. Przeciwdziałanie – podawanie płynów infuzyjnych, środków uspokajających i nasennych, witamin.

Heroina to narkotyk powodujący uzależnienie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Przyjmowanie tej substancji powoduje liczne skutki uboczne takie, jak: bóle i skurcze mięśni, bóle kości i inne objawy fizyczne. Opiaty w organizmie utrzymują się do 14 dni.

Leczenie uzależnienia rozpoczyna się od detoksu, czyli procesu odtrucia narkotykowego organizmu od substancji uzależniającej. Wspomaga się go podawaniem środków przeciwbólowych, a także leków mających przeciwdziałać nasilaniu objawom odstawienia narkotyków. Pacjenci przyjmują płyny infuzyjne, środki uspokajające i nasenne, witaminy. W dalszym etapie leczenia rozpoczyna się psychoterapia.

Pracujący w Alkater zespół lekarzy i pielęgniarek posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu narkomanii, alkoholizmu i innych uzależnień. Przez cały okres trwania leczenia mogą Państwo korzystać z naszych usług pielęgniarskich i liczyć na zachowanie przez nas dyskrecji.

Detoks - Amfetamina

Czas działania amfetaminy zależy od wielkości przyjętej dawki. Najbardziej odczuwalne efekty są przy podawaniu przez błony śluzowe. Działanie jest stosunkowo krótkie od kilku do kilkudziesięciu minut. W krwioobiegu utrzymuje się 3 – 4 dni.

Okres działania amfetaminy, podobnie jak innych narkotyków, uzależniony jest od wielkości przyjętej dawki. Najbardziej odczuwalne efekty są przy podawaniu narkotyku przez błony śluzowe. Substancja działa krótko – do kilkudziesięciu minut. W krwioobiegu utrzymuje się 3–4 dni.

Leczenie uzależnienia od amfetaminy jest analogiczne, jak kuracja przy innych narkotykach. Najpierw organizm pacjenta przechodzi przez odtrucia narkotykowe, po których rozpoczyna się terapia. Zapewniamy osobie uzależnionej dostęp do usług pielęgniarskich oraz, w razie potrzeby, konsultacje z lekarzem albo terapeutą. Efekty terapii zależą od samozaparcia pacjenta i silnej woli wyjścia z nałogu.

Pomagamy również osobom, które mają problem z uzależnieniem od alkoholu.