Napisz do nas

Kontakt całodobowy:

Esperal Warszawa - wszywka alkoholowa

Przebieg leczenia uzależnienia alkoholowego może przebiegać różnymi torami. Część osób decyduje się na kurację odtruwania od alkoholu połączoną z późniejszą psychoterapią, inni korzystają z możliwości wszycia esperalu.

Czym jest Esperal i zaszycie alkoholowe?


Esperal jest środkiem bardzo często stosowanym podczas leczenia alkoholizmu, który zawiera substancję czynną tzw. disulfiriam (organiczny związek chemiczny). Związek wpływa na zaburzenie metabolizmu alkoholu w organizmie i wywołuje nieprzyjemne reakcje alergiczne po spożyciu. Poprzez zahamowanie działania enzymu (dehydrogenazy aldehydowej) przyczynia się do wywołania objawów zatrucia.

Wszycie Esperalu

Jak Esperal stosowany jest w leczeniu alkoholizmu?


Wykorzystywanie środków z disulfiramem zaliczane jest do terapii awersyjnej w kuracji uzależnień. Podanie substancji wywołuje niepożądaną, niekiedy bolesną reakcję organizmu. Do reakcji między wszywką alkoholową, a alkoholem dochodzi po około 5-15 minutach od spożycia. Obawa przed taką sytuacją, lęk przed przykrymi dolegliwościami może przyczynić się do powstrzymania od konsumpcji napojów wyskokowych.

Na terenie Polski leczenie z wykorzystaniem tej metody wymaga zgody pacjenta i odbywa się pod kontrolą lekarza. Samo wszycie esperalu jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. W naszej placówce w Warszawie proponujemy konsultacje, zarówno dla osób rozważających zabieg, jak i dla tych, które mają go już w organizmie oraz potrzebują porady lekarza. Konsultacje są bardzo ważnym elementem, które towarzyszą zabiegowi takiemu jak zaszycie alkoholowe. Warszawa z pewnością może liczyć w takich przypadkach na naszych specjalistów.

Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, powinny znajdować się pod stałą, specjalistyczną opieką medyczną. Ważne jest także uczestnictwo w psychoterapii uzależnień. Sam zabieg jest tylko pomocnym narzędziem w trudnym procesie leczenia. Po okresie abstynencji, będącym wynikiem strachu przed reakcją esperalu na alkohol, pacjenci często wracają do wcześniejszego trybu życia. Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji o poddaniu się temu zabiegowi konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Przeciwwskazania do zabiegu wszycia Esperalu:

  • nadwrażliwość na disulfiram
  • stan nietrzeźwości lub wcześniejsze (24 – 48h) spożycie alkoholu
  • wcześniejsze stosowanie paraldehydu lub metronidazolu
  • niewydolność obwodowa krążenia
  • niewydolność serca, zawał serca
  • niedokrwienna choroba
  • zapalenie nerwu wzrokowego
  • próby samobójcze i zaburzenia psychiczne

Dzięki bardzo dużemu doświadczeniu w leczeniu uzależnień, możemy zagwarantować profesjonalną opiekę naszych pracowników. Nasi pacjenci mogą liczyć na pomoc pielęgniarską, a także lekarską, w całym procesie terapii jak i zaszycia alkoholowego.