Napisz do nas

Kontakt całodobowy:

Wszywka alkoholowa - Warszawa

Przebieg leczenia uzależnienia alkoholowego może przebiegać różnymi torami. Część osób decyduje się na kurację odtruwania od alkoholu połączoną z późniejszą psychoterapią, inni korzystają z możliwości wszycia esperalu.

Czym jest Esperal i zaszycie alkoholowe?


Esperal jest środkiem bardzo często stosowanym podczas leczenia alkoholizmu, który zawiera substancję czynną tzw. disulfiriam (organiczny związek chemiczny). Związek wpływa na zaburzenie metabolizmu alkoholu w organizmie i wywołuje nieprzyjemne reakcje alergiczne po spożyciu. Poprzez zahamowanie działania enzymu (dehydrogenazy aldehydowej) przyczynia się do wywołania objawów zatrucia.

Wszycie Esperalu

Jak Esperal stosowany jest w leczeniu alkoholizmu?


Wykorzystywanie środków z disulfiramem zaliczane jest do terapii awersyjnej w kuracji uzależnień. Podanie substancji wywołuje niepożądaną, niekiedy bolesną reakcję organizmu. Do reakcji między wszywką alkoholową, a alkoholem dochodzi po około 5-15 minutach od spożycia. Obawa przed taką sytuacją, lęk przed przykrymi dolegliwościami może przyczynić się do powstrzymania od konsumpcji napojów wyskokowych.

Na terenie Polski leczenie z wykorzystaniem tej metody wymaga zgody pacjenta i odbywa się pod kontrolą lekarza. Samo wszycie esperalu jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. W naszej placówce w Warszawie proponujemy konsultacje, zarówno dla osób rozważających zabieg, jak i dla tych, które mają go już w organizmie oraz potrzebują porady lekarza. Konsultacje są bardzo ważnym elementem, które towarzyszą zabiegowi takiemu jak zaszycie alkoholowe. Warszawa z pewnością może liczyć w takich przypadkach na naszych specjalistów.

Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, powinny znajdować się pod stałą, specjalistyczną opieką medyczną. Ważne jest także uczestnictwo w psychoterapii uzależnień. Sam zabieg jest tylko pomocnym narzędziem w trudnym procesie leczenia. Po okresie abstynencji, będącym wynikiem strachu przed reakcją esperalu na alkohol, pacjenci często wracają do wcześniejszego trybu życia. Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji o poddaniu się temu zabiegowi konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Przeciwwskazania do zabiegu wszycia Esperalu:

  • nadwrażliwość na disulfiram
  • stan nietrzeźwości lub wcześniejsze (24 – 48h) spożycie alkoholu
  • wcześniejsze stosowanie paraldehydu lub metronidazolu
  • niewydolność obwodowa krążenia
  • niewydolność serca, zawał serca
  • niedokrwienna choroba
  • zapalenie nerwu wzrokowego
  • próby samobójcze i zaburzenia psychiczne

Czytaj więcej Zabieg wszycia Esperalu (Disulfiramu) to jedna z wielu metod zwalczania problemu alkoholowego. Jej zadanie polega na zniechęcaniu ludzi dotkniętych nałogiem do sięgnięcia po alkohol poprzez wywoływanie określonych reakcji organizmu. Z tego powodu terapię określa się jako awersyjną (odstraszającą). W odróżnieniu od USA, Wielkiej Brytanii oraz kilku europejskich państw, w których leczeni przyjmują pigułki doustnie, w Polsce Esperal ma postać tabletek zamieszczanych pod skórą. Procedurę wszycia wykonują chirurdzy, przyjmujący chętnych zarówno w dużych ośrodkach, jak i w mniejszych miejscowościach. Jeżeli członek Państwa rodziny lub ktoś bliski wymaga wszycia Esperalu Warszawa to miasto, w którym działa mnóstwo placówek specjalizujących się w tego typu zabiegach.

Wszywka alkoholowa

Dla sporej grupy nałogowców rolę ostatniej deski ratunku odgrywa wszywka alkoholowa Warszawa, podobnie jak inne nowoczesne metropolie, pomaga im odzyskać równowagę życiową. Polscy lekarze wszczepiają Disulfiram pod skórę pod łopatką lub w okolicach pośladka, a podana dawka stopniowo rozpuszcza się w organizmie. Implantację poprzedza przeprowadzenie detoksu – oczyszczenie ciała pacjenta z ewentualnych resztek alkoholu ma olbrzymie znaczenie dla jego samopoczucia i zdrowia. Kolejny etap wizyty to rozmowa chirurga z chorym, mająca na celu uświadomienie uzależnionemu ryzyka, jakie wiąże się ze spożywaniem alkoholu przy tabletce. Osobom zdecydowanym na podjęcie terapii awersyjnej i wszycie Esperalu Warszawa zapewnia profesjonalną opiekę wykwalifikowanych specjalistów. Podopieczni zespołu Alkater mają gwarancję indywidualnego podejścia oraz pełnej dyskrecji.

Doktor z naszego ośrodka każdorazowo wcześniej upewnia się, że człowiek, który trafił do jego gabinetu, dokładnie rozumie zasady kuracji z użyciem wszywki. Poddanie się implantacji jest dobrowolne – wymaga bezwarunkowej akceptacji. Borykający się z nałogiem musi wiedzieć, jakie poniesie konsekwencje, jeśli mimo zaszytej pod skórą tabletki złamie się w swoich postanowieniach i sięgnie po butelkę. Każdy, kto zapisze się na Esperal w Warszawie, w placówce Alkater, otrzyma szczegółowe informacje o działaniu preparatu oraz wsparcie zarówno w trakcie leczenia, jak i po usunięciu leku.

Po uzyskaniu zgody na przystąpienie do procedury lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe i po ok. 20 minutach przechodzi do właściwego etapu implantacji. Wykonuje niewielkie nacięcie w obszarze zabiegowym i umieszcza wszywkę w mięśniu, kilka centymetrów pod powięzią. Lokalizacja leku uniemożliwia alkoholikowi samodzielne wydobycie tabletki. Ostatni krok to założenie szwów, które należy usunąć po ok. 10 dniach (jeżeli nie są rozpuszczalne).

Esperal Warszawa – szybki zabieg o przedłużonym działaniu

Disulfiram zaimplantowany u człowieka dotkniętego problemem uzależnienia pozostaje pod skórą przez kilka miesięcy (najczęściej przez 8-12). Działa przez cały okres, ale w żaden sposób nie wpływa na samopoczucie chorego – o ile ten zachowuje trzeźwość. W przeciwnym wypadku nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu wywoła szereg objawów towarzyszących zatruciu alkoholem octowym. Do pierwszych symptomów należą bóle głowy, mdłości i zawroty, które mogą w szybkim tempie przerodzić się w wymioty, kołatanie serca oraz trudności z oddychaniem.

Już po dziesięciu minutach od przyjęcia dawki alkoholu uzależniony może odczuwać spadek ciśnienia, jak również zaobserwować u siebie przyspieszenie bicia serca, nadmierną potliwość czy napady lęku. Dolegliwości nierzadko utrzymują się przez kilka kolejnych godzin.

Wszycie Esperalu Warszawa – gdzie znaleźć gabinet?

Tym, którzy chcieliby prewencyjnie zastosować u siebie Esperal Warszawa gwarantuje dostęp do kadry medycznej z szeroką wiedzą i doświadczeniem zawodowym. W stolicy pracują specjaliści wykazujący duże zrozumienie i empatię wobec borykających się z chorobą alkoholową.

Na tle licznych placówek Alkater wyróżnia się ofertą kompleksowej pomocy w ramach walki z nałogiem. Poza wszczepianiem wszywki alkoholowej w Warszawie zapewnia merytoryczne wsparcie – informacje o tym, jak przetrwać trudną sytuację oraz zdobyć motywację do podjęcia terapii.

Dzięki bardzo dużemu doświadczeniu w leczeniu uzależnień, możemy zagwarantować profesjonalną opiekę naszych pracowników. Nasi pacjenci mogą liczyć na pomoc pielęgniarską, a także lekarską, w całym procesie terapii jak i zaszycia alkoholowego.