KONTAKT CAŁODOBOWY: 0 537 488 800
0 601 551 067; 022 635 88 88
zdjęcie zdjęcie zdjęcie
breadcrumbs(); ?>

Alkater

ul. Mordechaja Anielewicza 4/91
00-157 Warszawa
Tel.
022 635 88 88
0 537 488 800
0 601 551 067

Detoks - Warszawa

Nasz ośrodek zapewnia pomoc w przypadku odtruwania od alkoholu oraz narkotyków. Leczenie uzależnień w początkowym etapie wymaga przede wszystkim odstawienia używki. Z uwagi na długotrwałe przyjmowanie substancji uzależniających ich odstawienie wywołuje skutki uboczne, które określa się mianem zespołu odstawienia. Stan przejawia się dolegliwościami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi:

  • problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego (biegunka, wymioty)
  • złe samopoczucie, drażliwość
  • poczucie lęku, obawy
  • omamy, majaczenie
  • myśli samobójcze, stany depresyjne

Wymienione powyżej symptomy są bardzo niebezpieczne i niekiedy mogą prowadzić do dramatycznych decyzji. Z powodu powagi tego stanu, osoba chora musi mieć zagwarantowaną stałą opiekę medyczną, szczególnie w czasie pierwszych dni odtruwania od alkoholu lub po narkotykach. W tym trudnym okresie, obok profesjonalnej opieki medycznej, bardzo ważna jest również pomoc terapeuty. Osoby, które chcą rozpocząć leczenie muszą mieć na uwadze, że powrót do stanu „trzeźwości” nie jest możliwy bez udziału innych osób, a samodzielne próby leczenia nie przyniosą trwałych rezultatów.

Jak przebiega detoks alkoholowy?


Odtruwanie opiera się przede wszystkim na odstawieniu substancji uzależniającej, która zostaje usunięta z krwiobiegu poprzez przetoczenie płynów infuzyjnych (kroplówka). W czasie detoksu pacjent przyjmuje preparaty i leki, które redukują bądź całkowicie eliminują przykre objawy zespołu odstawienia substancji. Wpływają również na regenerację organizmu.

Zabieg pozwala na przerwanie ciągu, co stanowi nieodzowny element do podjęcia dalszej terapii. Odtruwanie stanowi pierwszy, ale też najważniejszy krok na drodze do skutecznej walki z chorobą. Detoksykacja wpływa także na poprawę kondycji pacjenta, który może samodzielnie i normalnie funkcjonować. Wprawdzie nie jest to leczenie uzależnienia, ale stanowi podstawę do jego rozpoczęcia. Zapewnia możliwie najlepsze warunki, doraźnie poprawiając stan zdrowia i samopoczucie pacjenta.

Ilość czasu konieczna na przeprowadzenie pełnego odtrucia oraz dobór formy zależne są od rodzaju substancji uzależniającej i poziomu zatrucia organizmu. Duże znaczenie ma także ogólny stan zdrowia oraz długość przyjmowania używek.

Wszystkie zabiegi odtruwania wykonywane są w domu pacjenta.

Nasz ośrodek specjalizuje się w leczeniu uzależnień, w tym uzależnienia od alkoholu oraz narkotyków. Naszym pacjentom zapewniamy kompleksową opiekę oraz pomoc podczas detoksu alkoholowego w Warszawie.

Czy detoks jest bezpieczną metodą odtruwania organizmu?

Wielu pacjentom oraz ich rodzinie zależy na jak najszybszym powrocie do zdrowia – to oczywiste. W podobnych przypadkach nie należy jednak działać zbyt pochopnie, ponieważ możemy narazić siebie i bliskich na niechciane skutki uboczne lub zniweczenie całego wysiłku włożonego w leczenie.

Przeprowadzamy w Warszawie detoks alkoholowy z zachowaniem wszystkich należnych środków ostrożności. Przede wszystkim należy ustalić dokładny okres odtruwania organizmu. Bierze się pod uwagę czas trwania w chorobie, poziom toksyczności organizmu i wszelkie inne czynniki, które mogą wpłynąć na proces (jak na przykład inne choroby). NFZ przyjęło kryterium trwania detoksu na przynajmniej 7 do 10 dni, ale należy to ustalać za każdym razem indywidualnie. W takim przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Skuteczność odtruwania zależy od szeregu czynników, które uwzględnia się przy rozpoczynaniu procesu. W pierwszej kolejności należy ustalić poziom wyniszczenia organizmu oraz prześledzić historię chorób, w tym również tej alkoholowej. Na działanie detoksu alkoholowego wpływa m.in. jakość trunków, które spożywał chory, a także czas trwania samej dolegliwości. Aby regeneracja była bezpieczna i stosunkowo krótkotrwała, trzeba dokładnie zapoznać się z tymi danymi.

Warto pamiętać, że podłączenie kroplówki nie sprawi, że organizm całkowicie pozbędzie się alkoholu. Niesie to za sobą niebezpieczeństwo łączenia alkoholu z lekami i wywołanie reakcji chemicznej. Dlatego tak ważne jest, aby detoks alkoholowy przebiegał pod ścisłą opieką. Należy dokładnie monitorować stan pacjenta, aby w porę zareagować na wszelkie odstępstwa od normy. Pracownicy naszego ośrodka w Warszawie podchodzą do tego z wyjątkową szczegółowością.

Do naszych zadań należy również łagodzenie wszelkich nieprzyjemnych dla leczonego objawów zespołu abstynencyjnego. Warszawa ma bardzo powszechny dostęp do środków uspokajających czy nasennych, które wykorzystujemy po to, by detoks przebiegał w możliwie najmniej uciążliwy dla leczonego sposób.

Copyright 2017 ALKATER | Polityka prywatności
Oprogramowanie: Black Wolf CMS
Black Wolf CMS
G+
Facebook