Napisz do nas

Kontakt całodobowy:

Detoksykacja po nadmiernym spożywaniu alkoholu jest pomocna przy terapii uzależnień, ale jej nie zastępuje. Po oczyszczeniu ciała z toksyn należy przystąpić do leczenia psychiki oraz umysłu. Odpowiednio dobrana psychoterapia umożliwia usunięcie skutków choroby w wymiarze psychicznym oraz emocjonalnym. Oznacza to, że nie wystarczy poddać się procesowi odtruwania alkoholowego. Warszawskie centrum leczenia uzależnień zapewni kompleksową opiekę wszystkim pacjentom.

Połączenie jednocześnie kilku rodzajów leczenia daje pożądane skutki. Detox, leczenie farmakologiczne oraz psychoterapia pozwalają wrócić do normalnego życia i społecznego funkcjonowania. W naszym ośrodku w Warszawie proponujemy pomoc, opierającą się na przeprowadzeniu pacjenta bezpiecznie przez proces odtruwania poalkoholowego. Umożliwiamy także wszywanie esperalu. Zapewniamy dostęp do pomocy psychoterapeuty, który opracowuje kurację zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz wymaganiami.

Korzyści wynikające z odtruwania poalkoholowego

Zatrucie alkoholem niesie za sobą szereg nieprzyjemnych skutków dla osoby spożywającej trunki, ale trzeba też pamiętać, że oddziałuje także na ludzi z bliskiego otoczenia. Dlatego decyzja o detoksykacji organizmu wpływa tak samo na chorego, jak i na rodzinę czy znajomych, a także na całe życie towarzyskie i pracownicze.

Odtruwanie alkoholowe pozwala załagodzić większość niepożądanych i czasem bolesnych objawów fizycznych pojawiających się przy przechodzeniu ze stanu upojenia do stanu trzeźwości. To proces niezwykle rozciągnięty w czasie. Narażenie organizmu na długotrwałe działanie używek niesie za sobą takie niebezpieczne symptomy jak problem w funkcjonowaniu układu pokarmowego czy krwionośnego, a nawet zaburzenia pracy serca. Odtruwanie poalkoholowe, które prowadzimy głównie w Warszawie i okolicach, pozwala też na złagodzenie ewentualnego cierpienia psychicznego. Zaburzenia nastroju, depresja, nagłe lęki i bezsenność mogą spowodować powrót do alkoholu tylko po to, aby przerwać dyskomfort psychiczny. Stosowane przez nas leki uzupełniające kurację pomogą znacznie lepiej przejść przez proces odtruwania alkoholowego.

Trzeba jednak pamiętać, że oczyszczenie organizmu, choć jest trudnym procesem, niesie za sobą wiele korzyści, które trudno zignorować. Przede wszystkim przygotowuje pacjenta do dalszej terapii. Odtruwanie poalkoholowe przywraca równowagę w organizmie, regeneruje uszkodzone narządy wewnętrzne i wypłukuje ciało z działających w nim toksyn. Ponadto podawane bezpośrednio dawki witamin uodparniają i wzmacniają pacjenta. Dzięki temu będzie on przygotowany na dalszą terapię, która ma na celu nie tylko doprowadzić chorego do normalnego funkcjonowania, ale też pomóc w samodzielnym radzeniu sobie podczas kuracji. Odtruwanie alkoholowe poprawa samopoczucie i przywraca wiarę we własną wartość, co jest ważnym krokiem w regeneracji i podjęciu decyzji o dalszym leczeniu. Korzystamy przy tym z najlepszych dostępnych w Warszawie środków zalecanych przez specjalistów.

Gwarantujemy zachowanie całkowitej dyskrecji przez cały czas trwania odtruwania alkoholowego, jak i po jego zakończeniu.

Alkater pomaga również osobom, które mają problem z narkotykami. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu narkomanii. Pomagamy naszym pacjentom podczas procesu odtruwania oraz całego leczenia.