Napisz do nas

Kontakt całodobowy:

Odwyk narkotykowy w Warszawie

Alkater to zespół lekarzy i pielęgniarek, którzy od wielu lat zajmują się leczeniem uzależnień od alkoholu i narkotyków. Terapia uzależnień (alkoholowa jak i narkotykowa) prowadzona przez naszych specjalistów w Warszawie przynosi niesamowite efekty.

Osobom chcącym rozpocząć leczenie (odwyk narkotykowy lub alkoholowy) oferujemy wizytę domową, podczas której przeprowadzamy pełną terapię uzależnień. Najważniejszym elementem terapii jest proces oczyszczenia organizmu z toksyn, tzw. detoks, który ma na celu odtrucie organizmu po spożyciu nadmiernej ilości szkodliwych substancji. Odtruwanie alkoholowe to pierwszy krok, bez którego pacjent nie może rozpocząć kolejnego etapu walki z uzależnieniem. Dlatego też, terapia alkoholowa musi być wykonywana kompleksowo.

Podczas wizyt domowych przeprowadzamy pełną terapię uzależnień. Warszawa jest głównym rejonem naszych działań, w których najistotniejszym elementem jest proces oczyszczenia organizmu z toksyn, tzw. detox. Działanie to ma na celu odtrucie po spożyciu nadmiernej ilości szkodliwych substancji.

W przypadku zatrucia alkoholem albo narkotykami przeprowadzamy detoksykację. Oferowany przez nas sposób leczenia odbywa się w domu pacjenta. Działamy na obszarze Warszawy oraz w promieniu do 100 km od stolicy. Na pierwsze spotkanie z pacjentem przyjeżdża lekarz. Podczas dalszej kuracji pacjent ma stały dostęp do usług pielęgniarki, a w razie potrzeby – do pomocy lekarskiej. Wszystko to, po to, aby pacjent posiadał ciągłą opiekę podczas odwyku alkoholowego lub narkotykowego.

Aby leczenie uzależnienia odniosło pożądany efekt, konieczna jest również odpowiednia psychoterapia. Naszym pacjentom oferujemy korzystanie z pomocy psychoterapeutycznej podczas kuracji. Spotkania ze doświadczonym specjalistą odbywają się w komfortowych i sprzyjających rozmowie warunkach.

Pacjenci, którzy chcą się podjąć się leczenia alkoholizmu, mogą skorzystać z zabiegu wszycia esperalu. Jest to lek, który po spożyciu alkoholu powoduje bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Działa na zasadzie blokady psychicznej. Zabieg wykonywany jest w domu pacjenta.

Proces odtruwania organizmu z substancji psychoaktywnych i alkoholu trwa kilka dni. Proces oczyszczania organizmu jest wspierany przy pomocy leków objawowych i psychotropowych. Jednak jest to dopiero pierwszy krok – powrót do stanu „trzeźwości” oraz osiągnięcie efektu finalnego wymagają dłuższego czasu.

Alkater zapewnia swoim pacjentom stały dostęp do pomocy lekarskiej oraz pielęgniarskiej, ale powodzenie i skuteczność terapii zależy wyłącznie od rzeczywistych chęci pacjenta. Stwarzamy korzystne warunki oraz oferujemy specjalistyczną opiekę, która zwiększa szansę na zmianę trybu życia pacjenta. Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień jest procesem, który często wymaga czasu, dlatego zapewniamy zwolnienia lekarskie na cały okres terapii uzależnień w Warszawie.

Podjęcie decyzji o leczeniu musi nastąpić natychmiast po stwierdzeniu problemu, aby zminimalizować szkody, które substancje chemiczne wywołują w organizmie i psychice osoby uzależnionej. Dlatego tak ważne jest, żeby reakcja nastąpiła w porę.

Terapia uzależnień, którą prowadzimy w Warszawie, dotyczy zarówno odwyku narkotykowego, jak i alkoholowego. W każdym przypadku trzeba zwrócić uwagę na inne rzeczy. Do niepokojących sygnałów świadczących o problemie narkotykowym można zaliczyć: znalezienie przedmiotów mogących służyć do zażywania używek, substancje o nieznanym pochodzeniu i działaniu, znaczące zmiany w zachowaniu czy problemy z koncentracją.

U osób, które wymagają terapii alkoholowej można zaobserwować większe zapotrzebowanie na alkohol, luki w pamięci, spożywanie trunków w sytuacjach niedozwolonych (np. w pracy, podczas ciąży), a także usprawiedliwianie częstych stanów upojenia.

Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) terapia alkoholowa powinna objąć nawet 900 tysięcy osób w Polsce. Liczba niewątpliwie pokazuje skalę problemu. Za brak leczenia często odpowiada spowszednienie i bagatelizowanie skutków nadmiernego picia. Dzieje się tak również z powodu zachowywania pozorów normalnego funkcjonowania osób uzależnionych – nierzadko są w stanie normalnie pracować oraz utrzymywać związki i życie towarzyskie.

Terapia alkoholowa w Warszawie jest ogólnodostępna, dlatego warto zareagować jak najszybciej.

Terapia uzależnień zaczyna się w chwili, kiedy, wraz z chorym, zdajemy sobie sprawę z istoty problemu. Zawsze trzeba zacząć od rozmowy. Nie wolno prowadzić jej w przypływie emocji lub w wielkim pośpiechu – ważne, aby wybrać dogodny moment. Należy poinformować o konsekwencjach i uważnie wysłuchać drugiej strony. Dopiero wtedy można zaproponować terapię uzależnień i skontaktować się z właściwym ośrodkiem.

W Warszawie udzielamy wszelkiej pomocy w tym zakresie. Informujemy o sposobach radzenia sobie w tej trudnej sytuacji i proponujemy różne sposoby zmotywowania osoby uzależnionej do podjęcia leczenia.

Podczas leczenia uzależnień, nasi pacjenci mogą liczyć na pełną dyskrecję.