KONTAKT CAŁODOBOWY: 0 537 488 800
0 601 551 067; 022 635 88 88
zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Wpływ narkotyków na życie człowieka

Powszechnie, zapewne każdy jest świadomy o zgubnym wpływie narkotyków na zdrowie człowieka. Ubocznych skutków ich zażywania jest jednak o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Niezależnie od rodzaju narkotyków (miękkie czy twarde), wszystkie prowadzą do uzależnienia psychicznego oraz, w niektórych przypadkach, fizycznego które trzeba leczyć w procesie odtruwania. Odtrucie jest koniecznym etapem przed przystąpieniem do leczenia uzależnień (narkotyków czy alkoholu)

Działanie narkotyków odbija się równie niebezpiecznie na zdrowiu fizycznym jak i psychicznym człowieka. Ich długotrwałe oraz częste zażywanie, w niektórych przypadkach może prowadzić do sytuacji zagrażających życiu. Dzieje się tak z powodu nadmiernego wyniszczenia organizmu. Najniebezpieczniejszymi skutkami są zawały serca, udary mózgu, napadowe skoki ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, napady padaczkowe, perforacja żołądka oraz jelit. Tego typu zagrożenia generują głównie narkotyki twarde. W takich sytuacjach odtruwanie jest procesem ratującym życie. Bez odtrucia oraz prawidłowego leczenia uzależnień przygoda z narkotykami może zakończyć się nawet śmiercią.

Uzależnienie fizyczne jest tylko z jednym aspektów prowadzącym do degradacji ludzkiej kondycji. Sfera psychiczna człowieka cierpi równie mocno, prowadząc do wielu chorób. Wśród nich możemy wyróżnić psychozy, depresję, zaburzenia osobowości i nastrojów, nerwice oraz stany lękowe. Efektem takich dolegliwości jest zmiana kategoryzacji życiowej człowieka, w której dochodzi do zmiany priorytetów. Taka sytuacja prowadzi do załamania dotychczasowej ścieżki życiowej obranej przez konkretną osobę. Niezbędne jest więc kompleksowe leczenie uzależnień sfery psychicznej oraz przeprowadzenie procesu odtruwania organizmu. Odtrucie jest jedynym rozwiązaniem, które z powrotem może przywrócić prawidłowe funkcjonowanie człowieka oraz naprawić nadszarpnięte elementy życia.

Copyright 2017 ALKATER | Polityka prywatności
Oprogramowanie: Black Wolf CMS
Black Wolf CMS
G+
Facebook